واحد کنترل و کیفیت

واحد کیفیت در سال ۱۳۹۳ به دستور مدیریت کلینیک آتیه (دکتر رستمی) و به همت معاونت پژوهشی وقت (دکتر قنبری) شروع به فعالیت نمود. این واحد هم اکنون زیر نظر معاونت پژوهشی (دکتر کاظمی) با استفاده از ابزارهای استاندارد، کیفیت خدمات و میزان رضایت مراجعین را بررسی و ثبت می­نماید.

اهم فعالیت های این واحد عبارتند از:

– سنجش رضایت مراجع (پایش و سنجش عملکرد)

فرآیندهای درمانی آتیه به­گونه ای طرح­ریزی شده­اند که اثربخشی آنها پیش از اتمام و در مراحل مختلف بررسی خواهدشد. در صورت گزارش عدم اثربخشی و مشاهده­ی عدم تحقق اهداف درمانی مورد انتظار در هر مرحله­ای از فرآیند، درمان قطع و پرونده­ی این دسته از مراجعین مجددا و بصورت همه­جانیه و تخصصی در جلسات هفتگی کیفیت که با حضور دکتر رستمی (مدیریت ارشد آتیه)، معاونت پژوهشی، معاونت درمان و مدیران کلینیک­ها برگزار میشود بررسی و در مورد ادامه، تغییر و یا قطع درمان تصمیم­گیری خواهد شد­. پس از اتمام درمان نیز با استفاده از شاخص­های استاندارد (پرسشنامه ارزیابی کیفیت خدمت، نتایج تست­ها، تحقق اهداف طرح درمانی و…) رضایت مراجع، اثربخشی درمان و عملکرد کلینیک در حوزه­های مختلف بررسی و درصورت نارضایتی و عدم پاسخ به درمان طبق دستورالعمل­ پیگیری­های کامل انجام و نتیجه­ی آن به مراجع اعلام خواهد شد.

– ممیزی داخلی و بهبود فرآیندها

این واحد جهت طراحی، مستندسازی و بهبود فرآیندها مطابق با الزامات و استانداردهای معتبر جهانی، مطالعه و تحقیق در حیطه­ی استانداردهای خدمات درمانی، بررسی و مقایسه شاخص­های عملکردی، تحلیل داده­ها و … را بصورت مستمر انجام می­دهد

– پیگیری درخواست­های مراجعین (جمع ­آوری و رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات/ ارائه نتیجه­ به مراجع)

با توجه به اهمیت و حساسیت مدیریت ارشد در ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفیت، مراجعین محترم می­توانند ­در هر مرحله­ی از دریافت خدمات درمانی و اداری مانند نارضایتی از کمیسیون تشخیص، نارضایتی از روند درمان در کلینیک­ها، عدم اثربخشی درمان، نارضایتی از نحوه­ی برخورد پرسنل، عدم پیگیری درخواست­ها و همکاری پرسنل، سیستم وقت­دهی، مدت زمان انتظار، هزینه­ها و یا هرگونه پیشنهاد و انتقادی که ما را در جهت ارتقا و بهبود یاری خواهد نمود با پرسنل واحد کیفیت درمیان گذاشته و اطمینان حاصل نمایند که این واحد پیگیری­های لازم را تا جلب رضایت و رفع مشکل انجام خواهد داد.

– تعیین شاخص­های عملکردی جهت ارزیابی فرآیندها (جهت اطمینان از انطباق فرآیندها با الزامات کیفیت)

– تحلیل کیفی داده­ها و ارائه پیشنهادات جهت بهبود و ارتقاء

– ارائه بازخورد ارزیابی کیفی به بخش­های مختلف

– مشارکت در تدوین برنامه استراتژیک کلینیک

(تدوین اهداف کیفی در ابتدای هر سال و برنامه ریزی عملیاتی درخصوص دستیابی به اهداف استراتژیک مورد نظر)

پرسنل واحد کیفیت

* آرزو براتی

تحصیلات: کارشناسی مهندسی صنایع گرایش برنامه­ریزی و تحلیل سیستم­ها

سمت: مدیر واحد

موقعیت مکانی: طبقه اول، اتاق ۳۱۴

پست الکترونیکی: qcatiehclinic@gmail.com

* شایلی لنگری

تحصیلات: کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی گرایش اصلاح و نبات

سمت: کارشناس واحد

شماره تماس: ۸۴۰۱۲۱۲۱

موقعیت مکانی: طبقه همکف، اتاق ۲۱۰

پست الکترونیکی: qcatiehclinic@gmail.com

 

فهرست