تشخیص یکپارچه و دقیق زیر نظر روانپزشک، روان شناس و روانسنج به طور همزمان

تشخیص یکپارچه و دقیق زیر نظر روانپزشک، روان شناس و روانسنج به طور همزمان، اصل مهم در تدوین طرح درمان است. اگر تا به حال به کلینیک ها یا مراکز روانپزشکی و روانشناسی دیگر مراجعه کرده باشید، یک روانشناس یا روانپزشک پس از چند دقیقه صحبت با شما و شاید انجام آزمون های روانشناختی دارو یا خدمات خاصی را به شما پیشنهاد می کند و یا تشخیص می دهد که احتیاج به خدمات خاصی ندارید. اما “آتيه” با ایجاد کمیسیون تشخیص و بهره گیری از نظر یک روانپزشک ، در کنار متخصصین روانشناس و روانسنج با بررسی مشکل شما از دیدگاه های متفاوت، مناسب ترین راهکارها و خدمات را به شما پیشنهاد می کند. نگاه چند بعدی به مشکل از نظر جسمی و روانشناختی به تشخیص دقیق تر می انجامد. امکان انجام ارزیابی همزمان از کودک و والدین یا فرد بزرگسال و همراهانش نیز به تدوین طرح درمانی جامع با نظر متخصصین و مراجع کمک می کند.

آزمون های پیشرفته رایانه ای و عصب شناختی (QEEG) و آزمون های روز دنیا

آزمون های پیشرفته رایانه ای و عصب شناختی (QEEG) و مجموعه ای از آزمون های روز دنیا در آتیه مورد استفاده قرار می گیرند. آزمون و تشخیص باید علاوه بر نقاط ضعف، نقاط قوت فرد را نیز مشخص کند که قطعا یکی از اهداف آتیه است. مراجعین با نظر متخصص در بدو ورود، از عملکرد مغزیشان یک نوار QEEG تهیه می کنند که هم به تشخیص کمک می کند و هم پیشرفت درمان را در انتها بررسی می کند. علاوه بر این آتیه مجهز به اتاق آزمون های رایانه ای و تست های عملکردی شناختی است. سنجش علائمی مثل مشکل توجه نیاز دارد تا در کلینیک تست شود و آتیه این امکان را فراهم کرده است. آزمون های هوش معمول در ایران (وکسلر و استنفورد بینه و…) عموما نمره ی هوشبهر به ما می دهند. و در واقع IQ را مشخص می کنند. ولی آتیه با بهره گیری از آزمونی پایا، معتبر و مورد استفاده ی روز دنیا ، آزمون وودکاک جانسون ، نقاط ضعف و قوت و راه های پیشرفت هر مهارت و استعداد فرد را نیز مشخص می کند. آزمون های تخصصی دیگر آتیه نیز از معتبرترین و به روز ترین های دنیا هستند.

درمان توسط متخصصین با تجربه و در حیطه های تخصصی

متخصصین مجرب و با تجربه در حیطه ای تخصصی به ارائه خدمات روان درمانی ومشاوره می پردازند. در آتیه هرکس در جای خودش نشسته است. به بیان دیگر متخصصین در حوزه ای تخصصی کار می کنند. برای مثال روانشناسان و متخصصین خانواده درمانی پیش از ازدواج، متخصصین روابط فرازناشویی، رسیدگی و ترمیم خیانت های زناشویی، متخصصین مشکلات خانواده، فرزندپروری و زوج درمانگران متخصص در حوزه ی طلاق به طور مشخص در حوزه تخصصی خود، خدمات درمانی و مشاوره ارائه می کنند. این امر مهم متاسفانه در کشور ما کمتر رعایت می شود و در برخی کلینیک های خصوصی شاهدیم که هر درمانگر در تمام حوزه های روانشناختی، مراجع می پذیرد. علاوه بر این آتیه درمانگران را از بهترین دانشگاه ها و مراکز تحصیلی دنیا و در تخصص ها و رشته های مختلف گرد هم آورده است. روان پزشک، روان شناس، نورولوژیست و عصب شناس، کاردرمانگر و… در آتیه با همکاری هم کار می کنند.

درمان چندوجهی شامل: روان درمانی، دارو درمانی، درمانهای تکنولوژیک مثل نوروفیدبک و بیوفیدبک،بازی درمانی، کار درمانی و…

درمان چندوجهی از روان درمانی، دارو درمانی، درمانهای تکنولوژیک مثل نوروفیدبک و بیوفیدبک،بازی درمانی، کار درمانی، ماساژدرمانی و… در آتیه به درمان بهتر مراجعین کمک می کند. در آتیه ۸ کلینیک مستقلا و البته با همکاری هم به درمان مراجعین کمک می کنند. که در دو گروه کودکان و بزرگسالان قرار می گیرند. درمان های تکنولوژیک آتیه با توجه به نیاز مراجع و تخصص وی انجام می گیرند. بعضی از این درمان ها برای اولین بار و تنها آتیه در ایران انجام می دهد. مثل نوروفیدبک، بیوفیدبک، rTMS و tDCS. کودکان نیاز به خدمات درمانی متفاوت تری دارند و پژوهش ها نشان داده حتی فضای درمانی متفاوتی لازم است تا مشکلات رشدی، روانشناختی و تحصیلی بچه ها بهبود پیدا کند. آتیه ۴ کلینیک مربوط به کودکان دارد. علاوه بر این اتاق بازی درمانی و هنر درمانی نیز با همکاری روانشناسان کودک و کاردرمانگران در حال فعالیت است. همچنین کارگاه های فرزند پروری برای والدین مکمل درمان است. برای اطلاعات بیشتر به سایت هر کلینیک سر بزنید.

راحتی و جذابیت درمان برای کودکان. روش درمانی بازی محور، به علاوه دریافت کارت امتیاز و جایزه

بچه ها آتیه را دوست دارند. اینجا بازی میکنند، امتیاز میگیرند و جایزه شان را خودشان انتخاب میکنند. این را ما نمی گویم بچه هایی که به آتیه می آیند می گویند. پژوهشگران نشان داده اند همانطور که رشد مغزی بچه ها به وسیله ی بازی صورت می گیرد درمان هم باید با کمک بازی باشد. درآتیه درمان ها تلفیقی از بازی و رواندرمانی و درمان های تکنولوژیک اند. حتی آزمون های رایانه ای بچه ها مثل IVA به شکل بازی برنامه ریزی شده اند. علاوه بر این بچه ها این جا هر جلسه به اندازه ی همکاریشان کارت امتیاز می گیرند و با آن ها می توانند از فروشگاه مرکز آتیه بازی های فکری جدید، کتاب داستان، مجله و خوراکی های خوشمزه بخرند. تکلیف خانگی بچه ها هم همین بازی هاست.

امکانات درمانی برای ساکنین خارج از تهران: تله نوروفیدبک، اسکایپ، آزمون های آنلاین و شبکه های مجازی

امکانات آتیه فقط برای تهرانی ها نیست. تله نوروفیدبک، اسکایپ، آزمون های آنلاین و شبکه های مجازی به مراجعین شهرهای دیگر و حتی مسافرین خارج کشور کمک می کند. خیلی از مراجعین در شهرهای دیگر امکانات مناسب درمان ندارند. به خصوص درمان های تکنولوژیک مثل نوروفیدبک و همچنین خیلی از مراجعین قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند. یکی از نگرانی های این افراد ادامه ی درمان روان شناختیشان است. آتیه برای کمک به مراجعین خارج تهران امکاناتی را در نظر گرفته است، که می توان از آتیه به عنوان تنها مرکز خدمات تله نوروفیدبک یاد کرد. در تله نوروفیدبک مراجعین دستکاه نوروفیدبک را از آتیه به امانت می گیرند و با کمک نرم افزارهای ارتباطی مثل اسکایپ، در هرکجا که باشند در موقعیت و زمان مناسب از آن استفاده می کنند. همچنین درمانگران مجموعه برای مراجعین خدمات روان درمانی اینترنتی با اسکایپ در نظر گرفته اند. تعدادی از تست های مجموعه نیز به صورت آنلاین، رایگان قابل استفاده است. حتی اگر مراجع کلینیک آتیه نیستید، امکاناتی مثل مقالات، مطالب خواندنی و آموزشی، آزمون های آنلاین رایگان و کارگاه های مختلف و البته امکانات پژوهشی برای متخصصین نیز در آتیه فراهم شده است . هدف آتیه نه فقط جلب رضایت مشتری بلکه بهبود سلامت روان در جامعه است. و در این زمینه با استفاده از دانش به روز دنیا در سطح مجازی و حضوری به هموطنانمان یاری می رسانیم. شما می توانید از سایت آتیه و مطالب و مقالات در سایت هر کلینیک استفاده کنید همینطور در فضاهای مجازی مثل فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب، آپارات و کانال تلگرام آتیه را دنبال کنید و از مصاحبه ها و ویدئو های آموزشی و سایر مطالب استفاده کنید.