کارگاه آشنایی با رویکردهای نوین در تشخیص و درمان مشکلات رفتاری-تحصیلی دانش آموزان”

آتیه درخشان ذهن، کارگاه “آشنایی با رویکردهای نوین در تشخیص و درمان مشکلات رفتاری-تحصیلی دانش آموزان” در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ با حضور تعدادی از مشاوران و معلمان مدارس در مرکز آتیه درخشان ذهن برگزار گردید.

در این دوره که با هدف آشنایی معلمان و مشاوران مدارس با علائم اختلالات شایع در بین دانش آموزان از جمله اختلالات یادگیری و اختلال نقص توجه- بیش فعالی و روش های تشخیص و درمان های مدرن و تکنولوژیک آن ها طراحی شده بود، دکتر فاطمه غلامعلی نژاد مدیر آزمایشگاه نقشه مغزی آتیه، دکتر مینا اسماعیلی مدیر آزمایشگاه روانسنجی آتیه و آقای جمیل منصوری درمانگر تکنولوژیک آتیه به ارائه مباحث خود پرداختند.

 

 

در بخش اول دکتر غلامعلی نژاد به تاثیر تشخیص دقیق و به موقع اختلالات یادگیری و اختلال نقص توجه-بیش فعالی اشاره کردند و از اهمیت نقشه برداری مغزی جهت تشخیص و تعیین روند درمان فردمحور و پروتکل درمانی مناسب برای فرد سخن گفتند. در بخش دوم به ابزارهای سنجش و تشخیص این دو اختلال از جمله IVA  و آزمون وودکاک جانسون پرداخته شد. در بخش سوم این کارگاه نحوه اثرگذاری درمان های تکنولوژیک همچون نوروفیدبک و tDCS برای درمان اختلالات یاد شده تشریح شد.

در انتهای دوره، شرکت کنندگان با حضور آقای محمدامین طاهرپور معاونت درمان گروه  آتیه درخشان ذهن بازدیدی از مجموعه آتیه و کلینیک های تخصصی آن داشتند و در جریان روند درمان و عملکرد کلینیک آتیه قرار گرفتند. همچنین گواهی شرکت در دوره به تمامی شرکت کنندگان اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

کلینیک‌های آتیه

فهرست