کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی

مرکز جامع اعصاب و روان آتیه

درباره کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی

امروزه با پیشرفت کلان اقتصاد و صنعت در جهان و افزایش روز افزون رقابت های تجاری و اقتصادی در سطح بین المللی، اهمیت فاکتورهایی چون بهبود رضایت شغلی کارکنان، پیشگیری از فرسودگی منابع انسانی، ایجاد بستر مناسب برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک، افزایش انگیزه کارکنان و غیره، ضرورت استفاده از علم روانشناسی صنعتی سازمانی، در راستای افزایش بهره وری و تعالی سازمانها، بیش از پیش مورد توجه ویژه مدیران سازمان ها قرار گرفته است. روانشناسی صنعتی سازمانی شاخه ای از علم روانشناسی است که با مطالعه علمی رابطه فرد و کار می کوشد مسائل مربوط به محل کار افراد، گروه ها و سازمان ها را بررسی نموده و روش های پیشگیری و راه حل های مناسبی را ارائه دهد. روانشناسی صنعتی و سازمانی به عنوان یک دانش کاربردی به توسعه و کاربرد اصول علمی در محیط کار علاقمند است. یافته های پژوهشی روانشناسی صنعتی سازمانی را می توان در زمینه های استخدام بهتر کارکنان، کاهش غیبت، بهبود ارتباطات، افزایش خشنودی شغلی و حل مشکلات بی شمار دیگر دنیای کار، به کار گرفت.

کلینیک تخصصی روانشناسی صنعتی و سازمانی  گروه آتیه، برآنست تا با توجه به آخرین دستاوردهای علمی و فناوری ‌های نوین در حیطه روانشناسی صنعتی سازمانی و مدیریت، به فعالیت‌ ها و پژوهش ‌های کاربردی و توسعه‌ ای بپردازد و تلاش دارد با ارائه راهکارهای علمی و عملی مناسب، نسبت به رفع مشکلات در حوزه ‌های مختلف صنعتی و سازمانی اقدام نماید. خدمات اصلی کلینیک صنعتی و سازمانی گروه آتیه شامل موارد زیر است:

 • خدمات تخصصی. شرح خدمات تخصصی کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه مختصرا  شامل تجزیه و تحلیل مشاغل سازمان، طراحی مجدد مشاغل سازمان، انجام مصاحبه های استخدامی و گزينش نيروى انسانی، کانون ارزیابی و توسعه مدیران، نیازسنجی آموزشی و آموزش نیروی انسانی، طراحی نظام ارزیابی عملکرد نیروی انسانی، برقراری نظام ايمنی و سلامتی كاركنان(ارگونومی)، آسیب شناسی و تحول سازمانی، استقرار نظام مدیریت عملکرد موثر و غیره است.
 • خدمات پژوهشی. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه با استفاده از به روزترین و جامع ترین منابع اطلاعاتی قادر به انجام پژوهش ها و پروژه های تخصصی در زمینه روانشناسی صنعتی سازمانی است. به عنوان مثال پژوهش هایی با موضوع هایی مانند تناسب فرد- شغل ، توانمندسازی روانشناختی، تعارض کار- خانواده، کیفیت زندگی کاری، خشنودی و انگیزش شغلی، سلامت سازمانی و غیره.
 • خدمات آموزش. خدمات آموزشیِ تخصصی و عمومی کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی به  تمامی شاغلین، سازمان ها، مؤسسات دولتی و غیر دولتی و دیگر متقاضیان ارائه می شود که شامل دوره های آموزشی تخصصیِ راهکارهای مدیریت استرس شغلی، مدیریت استراتژیک برای مدیران، مدیریت خشم برای کارکنان و مدیران، الگوهای ارتباط مؤثر در سازمان، تفکر انتقادی در سازمان و غیره؛ و دوره های آموزشی عمومی با موضوع هایی چون: مهارت های ده گانه زندگی، فنون بهبود اعتماد به نفس، مهارت های پیش و پس از ازدواج، فنون بهبود روابط بین زوجین، مدیریت استرس، اضطراب و غیره است.
 • آزمون های تخصصی. کلینیک روانشناسی صنعتی و  سازمانی گروه آتیه با دارا بودن به روزترین آزمون های تخصصی ویژه روانشناسی صنعتی سازمانی در حیطه انواع آزمون های شغلی، آزمون های هوش، آزمون های ارزیابی شناختی، تخصصی ترین آزمون های ارزیابی شخصیت، آزمون های تشخیص اختلالات بالینی، آزمون های عصب شناختی و غیره، همواره معتبرترین نتایج را به متقاضیان محترم ارائه می دهد.

خدمات

[ichcpt id=”14409″]

كادر درمانی

تيم ما متشكل از افراد توانا و پرتجربه می‌ باشد. همكاران ما با تجارب، دانش و مهمتر از همه چيز تعهد و ايمان كاری خويش، تمامی تلاش خود را جهت رضايت و كسب موفقيت مراجعين خواهند نمود.

با ما برای رزومه كاری همكاران همراه باشيد. ادامه

سوالات رايج

روانشناسی صنعتی و سازمانی چیست؟

روانشناسی صنعتی و سازمانی به دنبال كاربرد اصول روانشناسی در محل كار و مطالعه عواملی است كه در سازمان‌ ها بر كاركنان اثر می گذارد. به عبارتی دیگر، رفتارهای کارکنان را در محیط کار مطالعه می کند. حوزه فعالیت های روانشناسی صنعتی و سازمانی را می توان به دو بخش تقسیم کرد. نخست، روانشناسی صنعتی و یا روانشناسی کارکنان است که به دنبال بهره ‌گیری از نیروی انسانی برای افزایش کارایی و بهره ‌وری سازمان است. دومین حوزه، روانشناسی سازمانی است که به بررسی عوامل فردی، گروهی و سازمانی مؤثر بر افزایش رفاه، کیفیت زندگی و سلامت روان کارکنان در محیط کار می پردازد.

برنامه خدمات پیشنهادی کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی برای سازمانها و مؤسسات چیست ؟

تجزیه و تحلیل های متخصصان ما بر سه سطح تمرکز دارد که عبارتند از:

 • سطح فردی: انگیزش شغلی، شخصیت، ادراک، خشنودی شغلی، استرس و فرسودگی شغلی، هوش هیجانی، امنیت شغلی، سکوت سازمانی، بدبینی سازمانی و غیره.
 • سطح گروهی: پویایی گروه های کاری، ارتباطات سازمانی، یادگیری گروهی، حل و فصل تعارضات، تیم سازی، قدرت و رفتار سیاسی و غیره.
 • سطح سازمانی: فرهنگ و جو سازمانی، رفتار سازمانی، سازمان یادگیرنده، تغییر و تحول سازمانی، محیط سازمانی، ساختارها و فرایندهای سازمانی و غیره.

برخی از وظایف روانشناس صنعتی عبارت است از:

 • تجزیه و تحلیل مشاغل و تدوین شرح شغل
 • ارزیابی متقاضیان شغل و کارکنان جهت استخدام، جایگذاری و ارتقاء
 • نیازسنجی آموزشی و آموزش نیروی انسانی
 • تدوین استانداردهای شغلی و ارزیابی جامع عملکرد شغلی کارمندان
 • برقراری نظام ايمنى و سلامتى كاركنان و ارگونومی
 • آسیب‌شناسی و عارضه یابی سازمانی
 • بالندگی و تحول سازمانی

چرا کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی آتیه درخشان ذهن را انتخاب کنیم؟

کلینیک روانشناسی صنعتی سازمانی آتیه درخشان ذهن با در بر داشتن امکانات ویژه ی به روز در زمینه صنعت و سازمان قادر به ارائه خدمات تخصصی، آزمون های پیشرفته رایانه ای و عصب شناختی، آزمون های روز دنیا، تشخیص یکپارچه و دقیق مسائل سازمان زیر نظر متخصصین متبحر در حیطه های تخصصی، همکاری همزمان روان شناس و روانسنج، خدمات چندوجهی کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی آتیه درخشان ذهن می تواند شایسته ترین گزینه برای  ارائه بهترین خدمات به مدیران، سازمان ها و دیگر مؤسسات باشد.

چگونه می توانیم کارکنان شایسته استخدام کنیم؟

متخصصان علم روانشناسی و مدیریت معتقدند که ارزشمندترین دارایی هر سازمانی کارکنان آن هستند، چرا که کارکنان خوب و با انگیزه با تمام وجود در راستای اهداف سازمان تلاش می کنند. در کلینیک روا‌ن‌شناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن، با بهره‌گیری از جدیدترین آزمون ‌های تشخیصی، به ‌روزترین روش‌ های علمی و استفاده از کادری مجرب و متخصص، به سازمان‌ ها در این امر مهم، خدمات تخصصی ارائه می ‌شود. متخصصان این کلینیک با استفاده از روش های مختلفی همچون آزمون های مختلف، تمرينات فردي و گروهی، مصاحبه های تخصصی، تمرینات کازیه‌ای، ارائه مطلب، شبيه ‌سازي‌هاي مختلف و غیره، سعی در تشخیص این دارند که آیا فرد مورد نظر از نظر ویژگی های روانی و شخصیتی با موقعیت شغلی و فرهنگ سازمان شما هم راستا است یا خیر. آیا کارمند احتمالی شما به راهنمایی‌ های زیادی نیاز دارد؟ آیا ارزش‌های شرکت را درک می‌کند؟ چطور از پس انجام به موقع کار بر می آید؟ بر این اساس به طور دقیق می ‌فهمید که کاندیدای شما دوست دارد چه کاری انجام دهد.

چگونه می ‌توانیم کارکنان با انگیزه‌ای داشته باشیم؟

مسلماً تکرار یک کار یکسان در هر روز برای کارکنان شما به هیچ عنوان مفرح یا جذاب نیست. کارکنان بی حوصله و خسته تبدیل به کارکنان بی‌ انگیزه می ‌شوند که به زودی برای سازمان دیگری کار خواهند کرد. مشکلات روحی در کارکنان، سازمان شما را از رسیدن به ظرفیت کامل خود باز می‌دارد و آینده شرکت شما را به مخاطره می اندازد. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن، اولین گام را برای ایجاد تغییر در سازمان شما بر می ‌دارد. عارضه‌ های سازمانی را به طور دقیق تشخیص خواهد داد، جنبه‌های ایجاد انگیزه و فضای رشد را در سازمان به دقت شناسایی خواهد کرد و با پیشنهاد برنامه ‌های آموزشی و تهیه بازخوردها بر پایه‌ای منظم و حساب شده، سازمان شما را بهبود خواهد بخشید.

چرا کارکنان، سازمان ما را ترک می کنند؟

اگر سازمان به ابعاد مختلف روحی و روانی کارکنان خود توجه نکند، کارکنان، سازمان را ترک خواهند کرد. فقدان توجه و احترام، تأخیر در بازبینی عملکرد و ارتباط ضعیف بین مدیر و کارکنان باعث خواهد شد که بسیاری از کارکنان به دنبال موقعیتهای شغلی بهتری باشند. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن به شما کمک خواهد کرد که به عنوان مدیر یک سازمان بدانید چرا کارکنانتان سازمان را ترک می کنند تا بتوانید از خطاهای احتمالی پیشگیری کنید. بدون شک پس از آگاهی از برخی دلایل جابجایی و ترک سازمان، شگفت زده خواهید شد.

سازمان ما به چه آموزش ‌هایی نیازمند است؟

ارتقاء علمی و عملی به صورت حرفه ای و با استفاده از روشهای روز علم روانشناسی، یکی از بهترین و مورد توجه ترین ابزارهای انگیزشی است. اگر شما به عنوان مدیر سازمان، برای آموزش و پیشرفت کارکنان خود زمان مناسب اختصاص دهید، پرسنلی آگاه و با استعداد خواهید داشت. این کارکنان تضمین می کنند که آینده سازمان شما در مسیر بهبود قرار گیرد. قبل از آغاز طرح های آموزشی برای کارکنان، باید بدانید چه کسی به چه آموزشی احتیاج دارد. هر کارمند نیازهای فردی دارد و وظیفه سازمان یافتن آنها است. اگر در کار تشخیص نیازهای آموزش و پیشرفت کارکنان راحت نیستید با کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن مشورت کنید. متخصصان این کلینیک، برای تشخیص نیازهای آموزشی سازمان شما از بررسی های آماری و سایر روش های دقیق تشخیص استفاده می کنند.

چه چیزهایی در سازمان، کارکنان را خوشحالتر خواهد کرد؟

آیا تا به حال اتفاق افتاده است که وارد سازمانی شوید و انرژی موجود در کارکنان را از بدو ورود احساس کنید؟ همه افراد سازمان خوشبین، مثبت و در یک کلام، از بودن در آن جا شاد به نظر می رسند. خوب است بدانید که اگر کارکنان شما به فضایی که در آن کار می‌کنند علاقمند باشند، حتی اگر کاری را که در یک روز خاص انجام می‌دهند دوست نداشته باشند، مشتاقانه در سازمان حاضر خواهند شد. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن، با ایجاد فرهنگ مثبت در سازمان، در این راه به شما کمک خواهد کرد و در این فرآیند خواهید دانست فرهنگ سازمانی چیست و چطور می توانید آن را طوری بسازید که کارکنان هر روز مشتاقانه منتظر ورود به محل کار خود باشند.

چگونه طراحی محیط کار در بهره وری بالاتر سازمان تأثیر گذار خواهد بود؟

اگر سازمانتان برای ایجاد یک فرهنگ خوب و سرشار از خلاقیت تلاش می کند، ساختمان و ترکیب محل کار شما نیز باید آن را منعکس کند. فضای کاری علاوه بر این، باید کار گروهی و تعامل دو جانبه را در کارکنان شما پرورش دهد. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن، آن چه را که برای طراحی فضای کاری متناسب با کار و عادات کاری کارکنان نیاز است، مورد بحث قرار خواهد داد تا بتوانید تعیین کنید کدام طراحی، چه میزان از نور و روشنایی و … برای محل کار شما بهتر است. این کلینیک تخصصی، راه حل هایی را به شما ارائه خواهد داد، تا به کارکنان خود کمک کنید فضای کاری خود را با نظر شخصی خود و مطابق با استانداردهای لازم، تنظیم کنند.

چگونه مشکلات زندگی شخصی کارکنان، باعث کاهش بهره ‌وری در سازمان خواهد شد؟

کارکنان شما، حدود هشت ساعت از روز را در محل کار خود می گذرانند، اما بقیه ساعات روز را در کنار خانواده خود هستند. آن ها اهداف، تفریح‌ها، علایق، تعهدات و برنامه های دراز مدت شخصی خود را دارند و به دنبال راه‌ های بهتری برای برقراری توازن بین اولویت های کاری و زندگی شخصی خود هستند. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن راه هایی را پیشنهاد می کند که به وسیله آن ها می توانید به کارکنان کمک کنید توازن بهتری میان کار و زندگی شخصی خود برقرار کنند که سازمان شما نیز از آن سود ببرد. روانشناسان صنعتی و سازمانی این کلینیک، بسته های پیشنهادی را به شما ارائه خواهند داد تا با ترمیم و بهبود زندگی شخصی کارکنان، بهره وری سازمان خود را دوچندان نمایید.

چگونه کارکنانی داشته باشیم که به جای شکایت از چالش ها، آن ها را حل کنند؟

ارتباط یک مسیر دوطرفه است. کارکنان شما نیاز دارند احساس کنند می توانند با شما ارتباط برقرار کنند و بازخورد و پیشنهاداتی را که می خواهید بشنوید، به شما ارائه دهند. شما به عنوان مدیر نمی خواهید از آن ها به طور مداوم شکایت دریافت کنید. بلکه می‌ خواهید آن ها احساس کنند می توانند با دغدغه ها و ایده های خود نزد شما بیایند، بدون اینکه نادیده گرفته شوند و یا با عواقب ناگواری مواجه شوند. متخصصان کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن، راه های به حداکثر رساندن مهارت های ارتباطی را به شما آموزش خواهند داد. راه هایی که به شما کمک خواهد کرد تا پیام های موردنظرتان را با موفقیت ارسال کرده و به کارکنان خود القا نمایید که با شما ارتباطی فعال داشته باشند.

چرا در سازمان به ارزیابی منظم عملکرد کارکنان نیازمندیم؟

کارکنان به بازخوردهای منظم و اساسی از کار خود نیاز دارند. در این زمینه ارزیابی عملکرد کارکنان در زمینه های پیشرفت و ارتقاء آن ها نیز می تواند بسیار مفید باشد. اگر شما ارزیابی عملکرد کارکنان را به طور دقیق انجام نمی دهید، در حال محروم کردن آن ها از فرصت های موجود در جهت توسعه حرفه ای هستید. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن به سازمان شما راه هایی را ارائه می دهد تا عملکرد گذشته سازمان خود را منعکس نمایید، با کارکنان خود بر اساس روابط یک به یک و با در نظر گرفتن تفاوت های فردی آن ها ارتباط برقرار کنید، در مورد اهداف شغلی متناسب با ویژگی های آن ها بحث نموده و برای کارکنان خود تصویری از آن چه هستند و آن چه نیستند ایجاد نمایید.

چرا کارکنان یک سازمان از تغییر می ترسند؟

تغییرات سازمانی ممکن است توسط بخشی از کارکنان پذیرفته شوند در حالی که برخی از کارکنان سازمان حتی در برابر کوچکترین تغییرات در وضع موجود، مقاومت می ‌کنند. تغییر امری استرس ‌زا است. حتی دسته ای از کارکنان که موافق تغییر هستند، در گذار از وضع موجود به وضع جدید، دچار استرس می شوند. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن به شما کمک خواهد کرد که هنگام مواجهه با تغییرات سازمان چگونه عمل کنید و شما را با راه هایی برای ساده کردن تغییر برای کارکنانتان آشنا خواهد کرد.

نحوه برگزاری کارگاه ها برای سازمان ها و شرکت های بزرگ چگونه است ؟

از طریق هماهنگ نمودن جلسه حضوری با متخصصین ما  و انجام نیازسنجی آموزشی خاص شما ،  برنامه آموزشی مناسب و ویژه ی سازمان خود را دریافت می نمایید و متناسب با آن پکیج خدمات آموزشی شما تعریف می شود.

چه رویدادهایی در سازمان سبب ایجاد احساس احتیاج مراجعه به روانشناسان صنعتی و سازمانی می شود؟

رویدادهای فراوانی در سازمان وجود دارند که ملزم به شناخت شیوه ها و رویه های روانشناسی صنعتی سازمانی هستند، رویدادهایی چون استخدام و گزینش نیروی انسانی متخصص، بهبودی، رشد و ارتقاء سیستم سازمانی، شناسایی معضلات و سد های مانع از توسعه سازمان و غیره، هر مدیری را بر آن می دارد تا با بهره گیری از یک متخصص روانشناسی صنعتی سازمانی  به تحول سازمان خویش بپردازد.

آیا روانشناسی صنعتی و سازمانی برای دوره ی بازنشستگی خدماتی برای ارائه دارد؟

بله. کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی، خدمات آموزشی ویژه بازنشستگان نیز دارد. دوره هایی مانند دوره های آمادگی پیش از بازنشستگی، دوره های مهارت های ارتباطی ویژه بازنشستگان و دیگر خدمات آموزشی.

چه طور می توان با متخصصان کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی گروه آتیه درخشان ذهن ارتباط برقرار کرد؟

شما می توانید با تماس تلفنی در ساعات ۱۰ الی ۱۷ با شماره تماس ۸۴۰۱۲۱۶۶-۰۲۱ ، و ارتباط آنلاین با info@atiehclinic.com و همچنین از طریق مراجعه حضوری به نشانی تهران، خيابان وليعصر، بالاتر از ميدان ونك، خيابان والی نژاد، پلاك ٢٣. با متخصصین کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی در ارتباط باشید.

نحوه اطلاع مخاطبان از برنامه آموزشی کلینیک روانشناسی صنعتی و سازمانی آتیه از چه طریقی است؟

شما می توانید با مراجعه به بخش اخبار سایت ، تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری  از برنامه های آموزشی کلینیک ما اطلاع پیدا نمایید.

همكاری با ما