كلينيک اختلالات خلقی
افسردگی بیماری شایعی است که طبق آمارهای سازمان بهداشت جهانی (WHO) تا سال 2020 ، دومین بیماری مهلک و کشنده پس از بیماری های قلبی عروقی، محسوب می شود. متاسفانه این بیماری در همه سنین رواج داشته و هر نژاد و طبقه اجتماعی را می تواند درگیر سازد. در این میان زنان 70% بیشتر از مردان به افسردگی مبتلا می شوند و متاسفانه بسیاری از این افراد درمان موثر و اختصاصی را دریافت نمی کنند و تنها سالانه ، 20% از افراد درصدد درمان برمی آیند. دلایل مختلفی برای سبب شناسی این بیماری مطرح است ولی در یک نگاه کلی ترکیبی از عوامل روانشناختی، اجتماعی و زیستی در به وجود آمدن علایم موثر است. معمولا طبق شواهد درمان هایی که به صورت تک بعدی و با تاکید صرف بر یکی از عوامل فوق استفاده می گردد، موفقیت کمتری دارد و سبب بروز مجدد علایم بیماری می شود.
کلینیک خلقی از سال 1387 فعالیت خود را به صورت خاص با درمان تحریک مغناطیسی مغز (TMS) آغاز نمود. اثربخشی این روش بر افسردگی های مقاوم به دارو، در سال 2008 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مورد تایید قرار گرفت و انگیزه گروه آتیه را جهت ارائه خدمات تخصصی و وسیع تر بیشتر نمود.
به موازات درمان TMS، درمان های دیگری چون روان درمانی به فرد کمک می کند تا تفکر منفی نسبت به خود ، دنیا و اطرافیان را ریشه یابی و آنها را حل کند. رویکرد غالب در روان درمانی کلینیک خلقی برای درمان افسردگی استفاده از روش درمان شناختی-رفتاری (CBT)میباشد.
در سال 93، کلیه خدمات فوق به صورت یکپارچه و منسجم،با انگیزه اصلیِ اختصاص یک کلینیک واحد و خاص با عنوان کلینیک اختلالات خلقی طرح گردید و اکنون این کلینیک با رویکرد جامع و با نگاه ویژه بر نیازهای خاص بیماران مبتلا به اختلالات خلقی به درمان بیماران می پردازد. کلینیک خلقی اولین کلینیکی است که بر مبنای درمان مناسب و ویژه خاص یک فرد است. در این کلینیک یک خدمت خاص مطرح نیست و ترکیبی از درمانگران و متخصصان فرد را در جهت حل مشکل به وجود آمده یاری می نمایند. در مجموع این کلینیک با داشتن متخصصان متبحر و مجرب در حیطه اختلالات خلقی و با اختصاص دادن موثر و ویژه بیماران در قالب یک تیم گروهی در ارائه خدمت به بیماران فعالیت می نمایند.
شما عزيزان می توانيد در صورت تمايل در ايام هفته از ساعت 12 الی 20 با شماره تماس 84012119 به صورت مستقيم با همكاران کلینیک خلقی در ارتباط باشيد.

در ضمن برای آشنايی بيشتر با خدمات اين کلینیک به كانال تلگرام زير بپيونديد

آشنایی با کلینیک آتیه

آشنایی با آتیه

اطلاعيه

اطلاعيه
کلینیک آتیه درخشان ذهن