سخنی کوتاه از دکتر رستمی

    آتيه: آرامش، توانمندي، يادگيري و  هوشمندي؛

        يعني نگاهي نو و از جنبه مثبت به روان انسان‌ها، همانگونه كه در بيانيه انجمن روانشناسي آمريكا APA در سال 2001، اين دوره رويكرد، روانشناسي مثبت‌گرا Positive Psychology ناميده شده است.
   
        بعد از دوران پر فراز و نشيب رويكردهاي صرفاً زيستي، رواني يا اجتماعي در نهايت، سازمان بهداشت جهاني(Who)، در دهه 1980 به جامعيت علل و عوامل مؤثر در توانايي و ناتواني روان انسان‌ها در سه بعد زيستي (Biologic) روانشناختي (Psychologic) و اجتماعي (Social) با عنوان Biopsychosocial تأكيد كرد. تصور زندگي بدون استفاده از فناوري‌هاي مبتني بر داده‌پردازي و علم كامپيوتر در پزشكي تحول بزرگي در خدمات تشخيصي مانند اندوسكپي، اكوگارديوگرافي، MRI، CT SCAN و خدمات درماني مانند جايگزيني عمل جراحي بسته قلبو آنژيوپلاسي پمپي، جراحي باز قلب و استفاده از لاپاراسكوپي براي عمل جراحي بدون استفاده از تيغ و شكافتن اعضاء به دنبال داشته است. پس رويكرد دانشمندان علوم اعصاب به تلاش براي استفاده از تكنولوژي نوين پردازش‌داده‌ها و علوم كامپيوتر در تشخيص توانمندي‌ها و درمان اختلالات اعصاب و روان امري مورد انتظار بوده است كه هم از ساير علوم طب در استفاده از اين پيشرفت‌هاي بشر بدور نباشند و هم پيچيدگي‌هاي فني انسان را شناسايي و از اسرار بي‌نهايت توانمندي‌هاي بشر پرده بردارند.

        استفاده‌ از تكنولوژي‌هاي نوروفيدبك، QEEG و TMS با پشتوانه تاييديه‌هاي سازمان‌هاي ذيصلاح همچون FDA، ‍CE، انجمن روانشناسي آمريكا APA (از سال 1997) و انجمن روانپزشكي آمريكا (از سال 2003) بصورت گسترده در 27 كشور پيشرفته دنيا مورد استقبال متخصصان و مردم قرار گرفته و آتيه متخصصان و مردم ايران را شايسته داشتن بهترين‌ها مي‌داند.
       
        آتيه؛ اعتقادي بر حذف دارو ندارد، اما معتقديم تنها راه‌حل دارو نيست؛ با ارزيابي دقيق مشكلات و انتخاب روش صحيح (اصلاح روش زندگي، روان‌درماني، اصلاح روابط بين فردي و آموزش مهارت‌هاي زندگي) به پيشگيري و بهداشت رواني افراد توجه‌ ويژه‌تري مي‌شود. همچنين، با ارائه مستندات يا عيني كردن عملكرد مغز و ارائه تفاوت‌هاي مغز فرد با افراد نرمال، پذيرش درمان تسهيل مي‌شود، بطوريكه در صورت نياز به درمان‌هاي بيولوژيك و زيستي با استفاده از تكنولوژي‌هاي نوين، انتخاب‌هاي متنوعي اعم از دارو، نوروفيدبك، TMS و ... در اختيار انسان آزاد، آگاه و صاحب شعور قرار مي‌گيرد.

        آتيه؛ پژوهش، تشخيص درمان و آموزش

        آتيه در حوزه‌هاي داراي پيشينه علمي معتبر، خدمات تشخيصي و درمان مطابق با استانداردهاي تأييد شده جهاني ارائه مي‌دهد و در حوزه‌اي كه خدمات و روش‌هاي جديد اثربخشي مستند و اثبات شده‌اي ندارد صرفاً در قالب طرح‌هاي پژوهشي با همكاري دانشگاه‌هاي كشور خدمات خود را به داوطلبان ارائه مي‌كند. آتيه در راستاي ارتقاء دانش متخصصان و مردم در زمينه تكنولوژي، دوره‌هاي آموزشي مدوني برگزار مي‌كند تا شتاب مطلوب در توسعه اين خدمات نوين را شاهد باشد.

        آتيه؛ راهي نو در ارتقاء عملكرد ورزشكاران، مديران، هنرمندان.

        استفاده از نوروفيدبك در باشگاه‌هاي ورزشي آث ميلان (AC Milan) و برندگان مدال طلاي المپيك مانند آبيناو بيندرا (برنده اولين مدال طلاي هند در المپيك 2008) اميدي تازه به تلاش علمي در حوزه‌هاي گوناگون زندگي بشر مي‌يابد.

                                                                     به اميد ديدار
                                                                    دكتر رضا رستمي
                                                        مركز جامع اعصاب و روان گروه آتيه

آشنایی با کلینیک آتیه

آشنایی با آتیه

اطلاعيه

اطلاعيه
کلینیک آتیه درخشان ذهن