افسردگی

افسردگی را جدی بگیرید!

ممکن است شما هم علایم افسردگی را تجربه کرده باشید: گوشه گیری، عدم شادی برای  رخدادهای خاص و خستگی مفرط. افسردگی برای برخی حالات شدیدتری می‌گیرد و ممکن است ناامیدی، بی قراری، پرخاشگری، بغض و حتی گریه را تجربه کنند. افسردگی می‌تواند باعث شود که تمایلی به دید و بازدید، سفر و مهمانی نشان ندهید و کل ایام را در خانه به انزوا بگذرانید.
افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است و تخمین زده می‌شود یک دهم افراد بزرگسال در حال حاضر داروی تجویزی ضد افسردگی مصرف می‌کنند. اما این دارو‌ها می‌توانند عوارض جانبی ناخوشایندی داشته باشند و ضمنا لزوما در همه‌ی افراد جوابگو نیستند.

درمان افسردگی با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در ایران

درمان با تکنولوژی روز

یکی از روش‌های درمان افسردگی بدون دارو، استفاده از دستگاهrTMS است. این روش درمانی مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا (معتبرترین نهاد در این زمینه) است و با تحریک مغناطیسی نواحی خاصی از قشر مغز باعث تغییر در فعالیت مغز می شود. این درمان تأثیرات مثبتی در سردرد و مواردی از جمله افسردگی، اختلال وسواس، اختلال اضطرابی، توهمات شنوایی، پارکینسون، اختلال دوقطبی، فلج صورت، میگرن، آسیب‌های مغزی مثل سکته مغزی و… به وجود می‌آورد. تجربه مراجعان کلینیک از این روش بسیار رضایت بخش بوده است.

اگر فکر می کنید شما هم مشکل افسردگی دارید، فرم تماس زیر پر کنید، همکاران کلینیک روانشناسی آتیه با شما تماس خواهند گرفت و شما را راهنمایی می کنند.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

همیشه فکر می‌کردم خیلی قوی هستم، از اون آدم‌هایی که تو سخت‌ترین شرایط هم خم به ابرو نمیارن، اما چند سال پیش بعد از یک سری اتفاقات دردناک و پشت سر هم متوجه شدم که دارم علاقه‌ام را کم کم به همه چیز از دست میدم.
هر کاری که میخواستم بکنم خیلی سخت به نظر می‌رسید، وقتی از سرکار برمی‌گشتم خونه و میومدم که با بچه‌هام بازی کنم، انگار که میخواستم کوه بکنم. یواش یواش دیدم که دارم کمتر کار می‌کنم، کمتر فکر می‌کنم و کمتر احساس می‌کنم. شبیه یک حس کرختی دائم! بعد جاش رو داد به احساس غم و نا امیدی، خیلی زود عصبانی می‌شدم و مثل قبل نمی‌تونستم بخوابم.
احساس بی ارزشی و پوچی شدیدی داشتم به حدی وحشتناک بود که ترجیح میدادم دیگه تحملش نکنم و همونجا رگم رو بزنم.

همون موقع‌ها بود که فهمیدم زنده بودن خیلی دردناکه، اما تنها دلیلم برای اینکه خودکشی نکنم، بچه‌هام و همسرم بودن. در نهایت تصمیمم را گرفتم، باید حتما پیش یک روانشناس می رفتم.
اما واقعیت اونجاست که نمی‌خواستم درگیر قرص خوردن یا دوره های طولانی رواندرمانی بشم. یک روز به پیشنهاد یکی از دوستان به کلینیک تخصصی آتیه رفتم و این تقریبا آغاز ماجرایی جدید بود، اتفاق ساده‌ای که خیلی زندگی را برام راحت‌تر کرد.
کلینیک آتیه با کادر تخصصی خود تنها مکان در تهران هست که جدیدترین تکنولوژی دنیا را در اختیار داره و از اون بهره میبره، استفاده از این تکنولوژی‌ها سبب شده که جز در موارد خاص و حاد از دارو استفاده نشه.
در بدو ورود به کلینیک آتیه از شما چکاپی کلی گرفته میشه و با استفاده از این چکاپ (که کامل و جامع بودنش فقط مختص آتیه هست) به شما یک نقشه راه سلامتی داده میشه، این پکیج ترکیبی از رواندرمانی، درمان تکنولوژی و درمان دارویی است. البته هر مراجعه کننده پکیج خاص خودش را داره، شیوهای که فقط مختص به اونه، نه روشی تکراری که توسط هر روانشناس ممکنه تجویز بشه.

 

برخی از افتخارات و امتیازات کلینیک آتیه

 • نمایندگی رسمیHBImed (موسسه مغز و اعصاب سوئیس)
 • معرفی این گروه به عنوان شـرکت دانـش بنیـان از طرف معاونت علمی و فناوری ریاســت جمهوری
 • همکاری با ستاد توسعه علوم شناختی و مرکزملـی نقشـه‌بـرداری مغـز ایران جهت هم‌افزایی علمی و ارتقا کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی
 • افتتاح کلینیک تخصصی بازتوانی مغز و اعصاب با استفاده از بروز ترین ابزارهای تکنولوژیک 
 • فعالیت ۱۸۰ نفرکادر متخصص شامل، روان‌پـزشک، روانشنـاس، مشـاور، نـوروتـراپیسـت، بـازی‌درمـانگـر، کـاردرمـانگـر، گفتـاردرمـانگـر برای تمامی طیف‌های سنی اعم از خردسالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسال
 • دارای قرارداد با بیمه‌های تامین اجتماعی، بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه رازی، بیمه سرمد، بیمه دانا، ملت، سامان و بیمه مرکزی
 • دارای قرارداد درمانی با  شرکت‌های آریا ساسول، پتروشیمی مهر، راه آهن، بانک سپه، بانک مرکزی، سازمان بنادر و کشتیرانی، کانون سردفتران و دفتریاران، و حوزه ستادی وزارت نیرو
 • نخستین مرکز ایرانی که به صورت تخصصی نوروفیدبک را برای ارتقای عملکرد و کمک در درمان اختلالات بیش فعالی – نقص توجه به کار گرفت.
 • نخستین مرکزداخلی که از QEEG در تشخیص نابهنجاری‌های مغزی ناشی از اختلال‌های روان‌پزشکی استفاده کرد.
 • اولین کلینیک روانپزشکی که دستگاه بیوفیدبک را برای کمک به درمان اختلالات اضطرابی به کار گرفت.
 • نخستین مرکزی که برای کاهش و درمان نشانه‌های اضطراب و افسردگی از دستگاهrTMSاستفاده نمود.
 • نخستین مرکزی که برای ارتقا عملکرد شناختی و کاهش علائم اختلالات یادگیری و اتیسم از دستگاهtDCSاستفاده کرد.