درباره کلینیک آتیه

شرحی کوتاه بر کلینیک روانشناسی آتیه

در قرون گذشته روان شناسی آمیخته به فلسفه و بعضا سحر و جادو بوده است اما در صد سال گذشته با استفاده از روش های علمی و پیشرفت علوم پزشکی تمرکز بر سلامت روان و بهره وری انسان ها افزایش یافته است. طی این سال ها با استفاده از روش های تصویر برداری مغزی، پژوهش در حوزه روان شناسی و نوروساینس رشد چشمگیری داشته است. در همین راستا گروه آتیه درخشان ذهن از سال ۱۳۸۴ فعالیت مطالعاتی خود در این زمینه را با مطالعات گسترده در حوزه نوروساینس و تکنولوژی های مرتبط از قبیل تحریک مغناطیسی مغز (rTMS)، تحریک الکتریکی مغز (tDCS)، نوروفیدبک، بیوفیدبک، و نقشه مغزی (QEEG) شروع و فعالیت درمانی خود را در سال ۱۳۸۵ در این حوزه آغاز کرد.

این خدمات تکنولوژیک در عرصه روان شناسی از سال ۱۹۶۰ در کشورهای توسعه یافته برای درمان اختلالات روان شناختی مورد استفاده قرار می گرفته است با این حال در داخل کشور شناختی از این نوآوری ها وجود نداشت. در سال ۱۳۸۵ آتیه اقدام به خرید دستگاه های مورد نیاز خود در حوزه نوروساینس کرد. متخصصان گروه آتیه، با توجه به لزوم دانش بین رشته ای در علوم روان پزشکی، روان شناسی، کامپیوتر و نوروساینس برای بهره برداری از تکنولوژی های ذکر شده آموزش تکمیلی را گذرانده و روند عملیاتی –  درمانی را آغاز کردند. در سال ۱۳۸۶ از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مجوز تاسیس گروه آتیه صادر شد و از سال ۱۳۸۷ با توسعه فیزیکی، خدمات جامع تری عرضه شد و به مرور با استقبال بیشتر متخصصان و مردم رو به رو شد.

هم اکنون گروه آتیه درخشان ذهن، با خدمت رسانی تخصصی در کلینیک های مصاحبه و تشخیص، آزمایشگاه روان سنجی و نقشه مغزی، کودک و خانواده، اتیسم و عقب ماندگی، بیش فعالی و اختلال یادگیری، اضطراب و وسواس، و افسردگی و دوقطبی، به صورت حضوری و غیرحضوری تلاش بر درمان و بهبود عملکرد مراجعان دارد.

اولین های مرکز

برخی از افتخارات علمی و پژوهشی مرکز:

نمایندگی رسمی HBImed (موسسه مغز و اعصاب سوئیس)

نمایندگی آزمایشگاه تحریک مغزی (BSL) دانشگاه کارولینای جنوبی (MUSC)

انتشار کتاب‌های تخصصی اعصاب و روان (نشر تبلور وابسته به گروه آتیه درخشان ذهن)

همکاری با ستاد توسعه علوم شناختی و مرکز ملی نقشهبرداری مغز ایران جهت همافزایی علمی و ارتقا کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی

معرفی این گروه به عنوان شـرکت دانـش بنیـان از طرف معاونت علمي و فناوري ریاســت جمهوري

چاپ فصلنامه تخصصی علوم اعصاب و روان (فصلنامه بهداشتروان و جامعه وابسته به گروه آتیه درخشان ذهن)

بیمه های طرف قرارداد

بیمه تامین اجتماعی

بیمه مرکزی

بیمه ایران

بیمه آسیا

بیمه البرز

بیمه سامان

بیمه دانا

بیمه ملت

سازمان های طرف قرارداد

بانک مرکزی

بانک سپه

نیروهای ستادی وزارت نیرو

سازمان بنادر و کشتیرانی

پتروشیمی مهر

پتروشیمی آریاساسول

کانون سردفتران و دفتریاران

مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی دارای تفاهم‌نامه همکاری

مرکز تحقیقات علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران

پژوهشگاه تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دانشکده مهندسی برق دانشگاه شهید بهشتی

آزمایشگاه واسطهای انسان و ماشین دانشگاه صنعتی شریف

انستیتو ملی سلامت روان جمهوری چک

شرح کوتاهی از کلینیک های تخصصی گروه آتیه

کلینیک تشخیص

کلینیک تشخیص

در کلینیک تشخیص یک روان پزشک،روان شناس و روان سنج پس از شرح حال گیری از مراجع و در صورت نیاز انجام آزمون های تخصصی، تشخیص لازم را داده و به یکی از کلینیک های تخصصی ارجاع می دهند.

آزمایشگاه روانسنجی

آزمایشگاه روانسنجی

در این آزمایشگاه روان سنج های آموزش دیده، آزمون هایی که کلینیک تشخیص و یا کلینیک های درمانی برای تشخیص بهتر نیاز دیدند را انجام و گزارش آن را به همراه تفسیر آزمون، به کمیسیون تشخیص ( کلینیک تشخیص)  ارائه می دهد.

کلینیک رفتاری – هیجانی

کلینیک رفتاری – هیجانی

این کلینیک اختلالاتی نظیر اضطراب، افسردگی، پرخاشگری، لجبازی و … را در بازه سنی ۰ تا ۱۱ سال مورد بررسی و درمان قرار می دهد.

کلینیک تحول و تکامل

کلینیک تحول و تکامل

در این کلینیک در بازه سنی ۰ تا ۱۸ سال مشکلاتی نظیر اختلالات طیف اتیسم، اتیسم همراه با نقص توجه – بیش فعالی مورد بررسی و درمان قرار می گیرد.

کلینیک اختلالات اضطرابی،روان تنی و درد

کلینیک اختلالات اضطرابی،روان تنی و درد

در این کلینیک تلاش می شود اختلالات و مشکلاتی که مربوط به اضطراب هستند، در صورت نیاز دارو درمانی  و روان درمانی، توسط خدمات تکنولوژیک، rTMS (تحریک الکتریکی مغز) و بیوفیدبک ( پسخوراند زیستی) بهبود یابد.

کلینیک اختلالات خلقی

کلینیک اختلالات خلقی

در این کلینیک، اختلالاتی که مستقیما با خلق در ارتباط هستند، همچنین مشکلات و افسردگی های ناشی از ترک مواد بررسی و درمان می شوند. در کنار درمان های روان پزشکی و روانشناختی، از خدمت تکنولوژیک rTMS  نیز برای درمان سود می برند.

کلینیک خانواده

کلینیک خانواده

در این کلینیک خدمت های متفاوتی نظیر مشاوره پیش از ازدواج، مشکلات زناشویی، مشکلات پیش آمده پس از خیانت و … توسط متخصصان ارائه می شود.

کلینیک نوجوان و بلوغ

کلینیک نوجوان و بلوغ

این کلینیک منحصرا برای سن نوجوان، از دوازده سال تا هجده سال است. مسایلی نظیر بی انگیزگی های تحصیلی، اختلالات مختص این سن، گرایش به مواد مخدر، خودکشی و …

کلینیک اختلالات جنسی و کف لگن

کلینیک اختلالات جنسی و کف لگن

در قسمت اختلالات جنسی، مشکلاتی مانند: واژینیسموس، زود انزالی، انحرافات جنسی و …  و در قسمت کف لگن، بی اختیاری ادرار، درمان درد های لگنی و … صورت می گیرد.

کلینیک تحصیل

کلینیک تحصیل

در این کلینیک تلاش بر ارتقای عملکرد تحصیلی افراد و درمان مشکلاتی نظیر بیش فعالی و اختلال یادگیری در دانش آموزان است.از خدمات تکنولوژیک همچون نوروفیدبک، tDCS به منظور ارتقای توجه و تمرکز در این کلینیک استفاده می شود.

کلینیک چاقی و بیش خوری

کلینیک چاقی و بیش خوری

در این کلینیک تلاش می شود فرآیند های منفی مغزی که باعث افزایش وزن و بیش خوری می شوند کنترل و درمان شوند.

کلینیک صنعتی و سازمانی

کلینیک صنعتی و سازمانی

این کلینیک به سازمان ها در افزایش بهره وری سازمانی، آزمون گیری و جای گیری صحیح کارمندان و مدیران در جای خود و کارگاه هایی برای ارتقای عملکرد و کاهش تنش در سازمان.

ریاست

پروفسور رضا رستمی

روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران

معاونت ها

حسین رضا رستمی

معاون مالی و اداری

دكتر آسیه رضایی نیاسر

معاون درمان
دانشجوی دکتری روانشناسی شناختی

عکس مربوط به رزومه دکتر اکبری

دکتر علی اکبری

معاون ارتباطات

دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی

دکتر رضا کاظمی

معاون پژهش

دکتری روانشناسی عمومی