اختلال سازگاری

اختلال سازگاری

اختلال سازگاری

اختلال سازگاری

تعریف اختلال

اختلالات سازگاری (Adjustment Disorders)، شرایط مرتبط با استرس هستند. این اختلالات که با نام اختلالات انطباقی نیز شناخته می شوند، زمانی رخ می دهند که شما تنشی بالاتر از حد نرمال در واکنش به یک رویداد استرس زا و یا غیرمنتظره تجربه کنید و این استرس زیاد باعث مشکلات قابل توجهی در روابط شما، در محل کار و یا در مدرسه شود.

مشکلات کاری و تحصیلی، بیماری، مرگ یک عضو نزدیک خانواده و یا هر گونه تغییر در زندگی می تواند باعث استرس شود. اغلب اوقات، مردم در طی چند ماه با چنین تغییراتی سازگار می شوند. اما اگر اختلال سازگاری داشته باشید، به صورت دائم به واکنش های احساسی یا رفتاری می پردازید و آن را ادامه می دهید که می تواند موجب اضطراب یا افسردگی شود.

با این وجود شما مجبور نیستید که این شرایط را تحمل کنید. درمان اختلالات سازگاری می تواند کوتاه مدت باشد و به شما کمک می کند تا شرایط خلقی خود را دوباره به دست آورید.

کلینیک مربوطه

آزمایشگاه روان سنجی و نقشه مغزی

این آزمایشگاه به عنوان نمایندۀ انحصاری مرکز HBimed سوئیس، مجهز به روزآمدترین دستگاه های ثبت (Mitsar, Neuroamp II) و نرم افزارهای تحلیل (Neuroguide, HBimed) است.

آزمایشگاه روان سنجی و نقشه مغزی

برای مشاهده توضیحات کلینیک کلیک کنید
ورود به صفحه کلینیک

کلینیک مصاحبه و تشخیص

کلینیک مصاحبه و تشخیص زیر مجموعه کلینیک روانشناسی آتیه است که نقطه ورود تمامی مراجعین جدید به کلینیک روانشناسی آتیه در مرحله اول محسوب می شود.

کلینیک مصاحبه و تشخیص

برای مشاهده توضیحات کلینیک کلیک کنید
ورود به صفحه کلینیک

کادر درمان

ویدئوها

دانستنی ها

اختلال اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای

هر آن چیزی که والدین باید بدانند. سازمان بهداشت جهانی اخیرا اختلال اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای را به طبقه‌بندی بین‌المللی بیماری‌ها افزوده ‌است. در نسخه