اختلال سکته مغزی

اختلال سکته مغزی

اختلال سکته مغزی

اختلال سکته مغزی

علائم

  • مشکلات حرکتی (فلج کامل یا مشکل در کنترل حرکتی): TMS و فیزیوتراپی
  • مشکل در بلع (جویدن و قورت دادن غذا): TMS و گفتاردرمانی
  • مشکلات حسی و درد: tDCS برای درد و کاردرمانی برای مشکلات حسی
  • بی اختیاری ادرار و مدفوع: بیوفیدبک
  • مشکل در استفاده یا درک زبان (آفازی):TMS و tDCS
  • مشکل در تفکر و حافظه: tDCS و CRT
  • مشکلات عاطفی هیجانی (اضطراب، افسردگی، خشم و …): داروهای روانپزشکی و TMS و tDCS

درمان

درمان بیماران سکته ی مغزی به صورت سنتی مبتنی بر درمان دارویی برای جلوگیری از بروز مجدد و فیزیوتراپی و گفتاردرمانی برای بهبود وضعیت حرکتی و گفتاری بیماران بوده است. با پیشرفت هرچه بیشتر تکنولوژی و ابداع روش های درمانی و توانبخشی نوین، بیماران سکته مغزی می توانند بیش از پیش به آینده امیدوار باشند.

کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب با به کارگیری پیشرفته ترین ابزارهای تحریک مغزی و ترکیب آنها با رویکردهای جدید فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتاردرمانی، تحت نظر متخصصان حوزه ی تحریک مغزی، روانشناسی و روانپزشکی فعالیت خود را آغاز کرده و آماده ی خدمات رسانی به بیماران سکته مغزی است.
استفاده از روش های تحریک مغزی در سالهای گذشته در نقاط مختلف دنیا اعم از آمریکا، آلمان، اسپانیا، ژاپن و همچنین ایران امکان جدیدی برای کمک به بیماران فراهم آورده است. تحریک مغناطیسی مغز و تحریک الکتریکی مغز به عنوان دو روش غیرتهاجمی در فضای درمانی و پژوهشی مورد استفاده قرار گرفته است.

تحریک مغزی

در روش های تحریک مغزی تعداد مشخصی پالس مغناطیسی وارد مغز فرد می شود و با تغییر در فعالیت قشر مغز (ناحیه ی آسیب دیده یا سالم) مغز را وادار به فعالیت بیشتر یا کمتر می کند. ترکیب این روش ها با رویکردهای درمانی رایج می تواند منجر به هم افزایی درمانی گشته و روند بازگشت بیمار سکته مغزی به زندگی عادی قبل از بیماری را تسریع کند.

کلینیک مربوطه

کلینیک افسردگی و دوقطبی

کلینیک افسردگی و دوقطبی آتیه درخشان ذهن در سال ۱۳۸۶ همزمان با شکل گیری کلینیک آتیه به منظور برطرف کردن و بهبود اختلالات خلقی از جمله افسردگی، فعالیت خود را آغاز کرد.

کلینیک افسردگی و دوقطبی

برای مشاهده توضیحات کلینیک کلیک کنید
ورود به صفحه کلینیک

کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب

هدف ما از تشکیل این گروه در قالب یک مرکز جامع بهبود شرایط افرادی است که با انواع مختلف مشکلات اعصاب و روان، حسی، حرکتی، و مغزی (سکته مغزی، پارکینسون، صرع، افسردگی، وسواس و …) مواجه هستند.

کلینیک توانبخشی مغز و اعصاب

برای مشاهده توضیحات کلینیک کلیک کنید
ورود به صفحه کلینیک

کلینیک مصاحبه و تشخیص

کلینیک مصاحبه و تشخیص زیر مجموعه کلینیک روانشناسی آتیه است که نقطه ورود تمامی مراجعین جدید به کلینیک روانشناسی آتیه در مرحله اول محسوب می شود.

کلینیک مصاحبه و تشخیص

برای مشاهده توضیحات کلینیک کلیک کنید
ورود به صفحه کلینیک

کادر درمان

ویدئوها

دانستنی ها

اختلال اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای

هر آن چیزی که والدین باید بدانند. سازمان بهداشت جهانی اخیرا اختلال اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای را به طبقه‌بندی بین‌المللی بیماری‌ها افزوده ‌است. در نسخه