دانش بنیان شدن کلینیک اتیه درخشان ذهن توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کلینیک آتیه درخشان ذهن، با سابقه بیش از ده سال فعالیت در زمینه علوم اعصاب بالینی و به کارگیری بیش از پنجاه جوان نخبه کشور در مراکز درمانی و پژوهشی، به منظور تحقق اهداف علمی و اقتصادی به جمع شرکت‌های دانش‌بنیان پیوست.

عکس مربوط به رویداد ها

در صد سال گذشته و با تغییر سیاست‌های اقتصادی، شاهد رشد روزافزون به کارگیری دانش و فن در ارائه خدمات بوده‌ایم. در این میان کشورهای توسعه‌یافته با بهره‌گیری از توان علمی دانشمندان و محققان، همواره مسیری رو به پیشرفت در زمینه نزدیک‌سازی دانشگاه و صنعت داشته‌اند. با این حال زمان زیادی از تأسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران نمی‌گذرد. اما در سال‌های اخیر و به همّت معاونت علمی و  فناوری ریاست جمهوری، نگاه ویژه‌ای به این گونه شرکت‌ها و خدماتشان شده است.

 به گزارش خبرگزاری مهر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم هفته آگاهی از مغز و رونمایی از پردیس «مغز من» اظهار کرد: یکی از اصلی ترین اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم توسعه شرکت‌های دانش بنیان و پذیرش ریسک‌های مربوط به آن بوده است.

وی همچنین گفت: خوشبختانه تاکنون چند هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور ایجاد شده و محصولات آن در کشورهای دیگر قابل ارائه است، امیدوارم در زمینه علوم شناختی و حوزه مغز هم بتوانیم پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته باشیم و لازمه آن مطالبه‌گری مردم است و نیاز است که برنامه‌های مرتبط را توسعه دهیم.

به گزارش مشرق، اسحاق جهانگیری در مراسم بیست و چهارمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی رازی اظهار داشت: علی‌رغم همه محدودیت‌ها و مشکلات در کشور توفیقات بی‌شماری در بخش‌های مختلف به ویژه در حوزه پزشکی و سلامت حاصل شده که دستاوردهای کم‌نظیری بوده است.

وی افزود: بخش بهداشت و درمان در کشور همیشه جزو اولویت‌ها بوده و آموزش، تحقیقات و پژوهش در این بخش بسیار حائز اهمیت است و در شرایطی که ایران دستخوش تغییرات جدی هم به لحاظ جمعیتی و هم به لحاظ موضوعات سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و بین‌المللی است توجه به موضوع پژوهش امری مهم به شمار می‌رود.

در همین راستا گروه آتیه درخشان ذهن، با سابقه بیش از ده سال فعالیت در زمینه علوم اعصاب بالینی و به کارگیری بیش از پنجاه جوان نخبه کشور در مراکز درمانی و پژوهشی، در تاریخ ۲۲ اسفندماه سال جاری به منظور تحقق اهداف علمی و اقتصادی به جمع شرکت‌های دانش‌بنیان پیوست. از جمله مزایای آن می‌توان به دریافت کمک‌‌ها و تسهیلات از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری، اخذ لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و برخی معافیت‌های مالیاتی و گمرکی اشاره کرد.

گروه آتیه درخشان ذهن این مهم را سرآغازی برای تحقق اهداف علمی دانشمندان ایرانی و توسعه خدمات درمانی تکنولوژیک در کشور عزیزمان ایران می‌داند و می‌کوشد تا در رسیدن به قله‌های علم و فناوری در زمینه علوم اعصاب بالینی همچون گذشته پیشگام و اثرگذار باشد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *