تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک ۲۳

با اضطراب اجتماعی ناشی از صرع چه کنیم؟

اضطراب ناشی از صرع

اضطراب ناشی از صرع

اضطراب اجتماعی پیامدهایی نظیر انزوا، از دست دادن عزت نفس و سبک زندگی مختل را در پی دارد. اگر چه تا به حال تحقیقات کمی در مورد این اختلال در افراد دارای صرع به انجام رسیده است اما چند مطالعه ی اخیر نشان داده اند که ممکن است این اختلال در افراد داری صرع شایع تر بوده و تشخیص و درمان آن به دلیل شرایط بیمار سخت تر باشد.

افراد دارای صرع نسبت به جامعه نرمال با احتمال بیشتری به آگورافوبیا مبتلا می شوند. در واقع اختلال اضطراب اجتماعی در افرادی که داروهای ضد صرع مصرف می کنند بیشتر دیده می شود و حتی مصرف زیاد این قرص ها می تواند نشانه ای از این باشد که فرد کنترل ضعیف تری روی حملات صرع خود دارد.

طبق گفته دکتر اوررا، نورولوژیست، اختلال اضطراب اجتماعی با دیگر اختلالات اضطرابی متفاوت است. این اختلال به مقدار زیادی به کنترل صرع و محیط بیرون (این که جامعه چه دیدگاهی نسبت به صرع دارد) وابسته است.

افرادی که آگاهی بیشتری نسبت به شرایط صرع خود دارند کمتر به اختلال اضطراب اجتماعی مبتلا می شوند. اما آن دسته از افراد مبتلا به صرع که اختلال اضطراب اجتماعی هم دارند، حملاتشان را شدیدتر درک کرده و بیشتر از این می ترسند که دیگران شاهد حمله صرع آن ها باشند. پیشنهاد ما به این دسته از بیماران این است که حتما این موارد را پزشک خود در میان بگذارند. درمان اختلال اضطراب اجتماعی و آگورافوبیا به صورت کلی شامل درمان های شناختی-رفتاری، دارودرمانی یا ترکیبی از آن هاست.

عکس مربوط به اختلال خواب
افسردگی را جدی بگیرید!

ممکن است شما هم علائم افسردگی را تجربه کرده باشید

درمان افسردگی با تکنولوژی های روز دنیا

برای اطلاعات بیشتر  “کلیک کنید”

عکس مربوط به راهکارهای افزایش دوپامین
آموزش و ارتقا سلامت

۸ روش طبیعی افزایش دوپامین در بدن

دوپامین ماده ای در مغز که در انگیزه، حافظه، توجه و تنظیم حرکات بدن دخالت دارد. سطح این ترکیب شیمیایی به خوبی توسط سیستم عصبی

اشتراک گذاری این مطلب

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه ما

برای اطلاع از جدیدترین اخبار و اطلاعات در خبرنامه آتیه عضو شوید

مطالب مرتبط