عکس مربوط به اختلال پیش فعالی

بیش فعالی را جدی بگیرید!

يكي از شايع ترين مشکلات روانشناختی در بین کودکان بیش فعالی است. اين مشکل تا چهار برابر در پسرها شايع تر است. علامت عمده اين مشکل در دختران «حواس پرتي» است. در صورتي در پسرها بيشتر به صورت «فعالیت بیش از حد» خود را نشان می‌دهد. كودكان مبتلا به اين اختلال با وجود اينكه از هوش خوبي برخوردار هستند در تمركز مشكل دارند و تكاليف خود را يا به سختي انجام مي دهند و يا مدت زمان زيادي را صرف آن مي كنند. 

اگر کودک شما یکی از مشکلات زیر را دارد حتما به متخصص مراجعه نمایید.
۱- کودک یا نوجوان نمی تواند سر کلاس بنشیند و هر چیزی خیلی راحت و سریع حواسش را پرت می کند.
۲- بیش از حد جنب و جوش دارد و به اصطلاح خیلی شیطون است یا از دیوار راست بالا می رود.
۳- بدون فکر و ناگهانی دست به انجام کارها می زند که بعضی از آنها خطرناک هم هستند.

باید دقت داشته باشیم که بیش فعالی درمان نشده بسیار خطرناک است. تحقیقات نشان داده‌اند که ۲۵ تا ۴۰ درصد زندانیان به‌طور میانگین به این اختلال مبتلا هستند و آن را در دوران کودکی درمان نکرده‌اند.

درمان بیش فعالی با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در ایران

از بروزترین روش‌های درمانی بیش فعالی می توان به نوروفیدبک، لورتا نوروفیدبک، تحریک الکتریکی مغز tDCS، بیوفیدبک و نرم افزارهای تخصصی مانند ریهاکام RehaCome و کپتان لاگ Captain’s log اشاره کرد. خوشبختانه تمامی این درمان‌ها در کلینیک آتیه موجود بوده و با توجه به شرایط مراجع کنندگان که در بدو ورود بررسی می شود، این امکان فراهم است تا کامل ترین پکیج درمانی با بالاترین حد پاسخ به درمان برای آنها در نظر گرفته شود.
در گام بعدی با استفاده از دقیق ترین و بروزترین آزمونهای شناختی، سطح عملکرد هر فرد در مقایسه با میانگین عملکرد همسالانش سنجیده می شود. در این مرحله نیمرخی از توانایی ها و ضعف های هر فرد مشخص می شود که می تون بر اساس آن پیشرفت روند درمان فرد را پیش بینی کرد. در کنار درمان‌های کاملا تخصصی تکنولوژیک که براساس تفسیر نقشه مغزی و نتایج آزمونهای شناختی برای هر فرد در نظر گرفته می شود خدمات تکمیل کننده دیگری مانند رواندرمانی و هدایت تحصیلی نیز بر حسب نیاز به مراجعان ارائه می شود.

اگر فکر می کنید فرزند شما هم مشکل بیش فعالی دارید، فرم تماس زیر را پر کنید، همکاران کلینیک روانشناسی آتیه با شما تماس خواهند گرفت و شما را راهنمایی می کنند.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
عکس مربوط به اختلال بیش فعالی

پسر من ۱۲ سالشه. از وقتی که یادم میاد همه می‌گفتن پارسا خیلی باهوشه. اما بعد اینکه وارد مدرسه شد، خیلی چیزها عوض شد. باورم نمی‌شد که کارهای ساده‌ای مثل تکلیف نوشتن و تمرکز کردن براش سخت‌‌تر از بقیه بچه‌ها باشه. اوایل فکر می‌کردم چون همیشه بچه‌ی پرتحرکی بوده این مشکلاتش هم طبیعیه و بزرگ‌تر که میشه از سرش می‌افته.
بعد از چند هفته معلمش منو مدرسه خواست و گفت پارسا تو کلاس یک‌ریز حرف می‌زنه و وقتی درس می‌ده، حواسش به همه چیز هست الا درس. اونجا به نظرم اومد که معلم پارسا شاید آدم بی‌‌حوصله‌ایه که شیطنت‌های طبیعی یه بچه رو بزرگ می‌کنه.
شکایتهای معلمش که تمومی نداشت، البته پارسا هم تو انجام تکالیفش کند بود و نمی‌تونست یه تکلیف رو تموم کنه چون به هر بهانه‌ای که می‌تونست از جاش بلند می‌شد و شروع می‌کرد بازیگوشی؛ یا گرسنه و تشنه بود، یا حوصله‌اش سر می رفت، یا خوابش میومد یا …. تو دیکته هاش نقطه، سرکش‌‌ و یا حتی دندونه‌های حروف را نمی ذاشت. سوالات رو کامل نمی‌خوند، راه حل رو کامل نمی ‌نوشت یا به علامت‌ها دقت نمی‌کرد. دست خطشم یه روز خوب بود یه روز افتضاح، یه روز با حوصله می‌ نوشت و خوش خط، یه روز دیگه هم با عجله و بدخط.

این مشکلات به قدری به من فشار می‌آورد که گاهی شب‌ها با همسرم بحث می‌کردیم و ازش می‌خواستم اونم به تکالیف پارسا رسیدگی کنه ولی می‌گفت منم بچگی‌هام همینجوری بودم و بزرگ‌تر که شدم بهتر شدم. از گفتنش حالم بد میشه اما بعضی وقتا هم از عصبانیت پارسا رو خیلی بد تنبیه می‌کردم. این مشکلات تا کلاس چهارمش ادامه داشت. کم کم احساس کردم پارسا تو مدرسه انگشت‌نما شده و حتی جایی که بی تقصیره، همه مشکلات رو می‌ندازن گردن پارسا. اعتماد به نفسش خیلی پایین اومده بود.
تا این که یه روز معلم کلاس چهارمش که خیلی صبور و آگاه بود، به من گفت احتمال می‌ده که پارسا اختلال بیش فعالی نقص توجه داشته باشه. در نهایت یه کلینیک روانشناسی بهمون پیشنهاد کرد و ما هم مراجعه کردیم. خداروشکر هر چی به سمت جلسه‌های آخر درمانش می رفتیم، تغییرات پارسا چشمگیرتر می شد و هم امیدوارتر…

برخی از افتخارات و امتیازات کلینیک آتیه

 • نمایندگی رسمیHBImed (موسسه مغز و اعصاب سوئیس)
 • معرفی این گروه به عنوان شـرکت دانـش بنیـان از طرف معاونت علمی و فناوری ریاســت جمهوری
 • همکاری با ستاد توسعه علوم شناختی و مرکزملـی نقشـه‌بـرداری مغـز ایران جهت هم‌افزایی علمی و ارتقا کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی
 • افتتاح کلینیک تخصصی بازتوانی مغز و اعصاب با استفاده از بروز ترین ابزارهای تکنولوژیک 
 • فعالیت ۱۸۰ نفرکادر متخصص شامل، روان‌پـزشک، روانشنـاس، مشـاور، نـوروتـراپیسـت، بـازی‌درمـانگـر، کـاردرمـانگـر، گفتـاردرمـانگـر برای تمامی طیف‌های سنی اعم از خردسالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسال
 • دارای قرارداد با بیمه‌های تامین اجتماعی، بیمه ایران، بیمه آسیا، بیمه البرز، بیمه رازی، بیمه سرمد، بیمه دانا، ملت، سامان و بیمه مرکزی
 • دارای قرارداد درمانی با  شرکت‌های آریا ساسول، پتروشیمی مهر، راه آهن، بانک سپه، بانک مرکزی، سازمان بنادر و کشتیرانی، کانون سردفتران و دفتریاران، و حوزه ستادی وزارت نیرو
 • نخستین مرکز ایرانی که به صورت تخصصی نوروفیدبک را برای ارتقای عملکرد و کمک در درمان اختلالات بیش فعالی – نقص توجه به کار گرفت.
 • نخستین مرکزداخلی که از QEEG در تشخیص نابهنجاری‌های مغزی ناشی از اختلال‌های روان‌پزشکی استفاده کرد.
 • اولین کلینیک روانپزشکی که دستگاه بیوفیدبک را برای کمک به درمان اختلالات اضطرابی به کار گرفت.
 • نخستین مرکزی که برای کاهش و درمان نشانه‌های اضطراب و افسردگی از دستگاه rTMS استفاده نمود.
 • نخستین مرکزی که برای ارتقا عملکرد شناختی و کاهش علائم اختلالات یادگیری و اتیسم از دستگاه tDCS استفاده کرد.